Районний семінар учителів математики

19 квітня 2019 р. на базі Новоолександрівської ш/с відбувся районний семінар-практикум вчителів математики на тему: «Діяльнісний підхід у навчанні на уроках математики як засіб розвитку успішної особистості».

 

Директор Василь Береговий познайомив присутніх з надбаннями та перспективами навчального закладу.

 

Учні та вихованці школи-садка щиро привітали учасників семінару-практикуму та побажали їм плідної праці.

 

З теоретичними основами діяльнісного підходу та основними його аспектами ознайомила учасників методист КУ «Нововоронцовський РМК» Валентина Нікольченко.

 

Учасники відвідали урок з геометрії у 8 класі «Многокутники. Площі многокутників», який провела Елеонора Соколенко, учитель Новоолександрівської ш/с. Урок проведено з використанням інтерактивної дошки. Завдяки інноваційним технологіям навчальний процес пройшов досить легко та цікаво. Учням подобається працювати з інструментом, для управління яким досить декілька дотиків. Адже саме використання інформаційних технологій на уроці здатне змінити на краще навчальний процес, зробивши його більш змістовним і цікавим. Навчання за допомогою інформаційних технологій стає для дитини творчим пошуком, від якого вона отримує задоволення.

 

Голова районного методичного об’єднання учителів математики Оксана Герасик презентувала збірку «Типові помилки на ЗНО: не наступайте на минулорічні «граблі»», у якій педагоги закладів освіти району детально проаналізували результати ЗНО та дали поради щодо підготовки учнів до ЗНО 2019. Учасники семінару зупинилася на питанні підготовки завдань ДПА з математики у 9 класі та оцінюванні якості знань учнів, розглянули основні типи завдань та методику їх оцінювання.

 

Валентина Нікольченко, методист КУ «Нововоронцовський РМК», підвела підсумки роботи вчителів математики щодо підготовки учнів до ЗНО.

 

У ході роботи семінару-практикуму Елеонора Соколенко, учитель математики Новоолександрівської ш/с, продемонструвала широкий спектр можливостей інтерактивної дошки на уроках математики.

 

Підсумок семінару було проведено у формі інтерактивної вправи «Коло думок: займи позицію», під час якої учасники семінару ділилися враженнями, обмінювалися думками від побаченого та почутого.

 

Кожен з педагогів, що відвідав семінар, безперечно, зумів піднятися на ще одну сходинку вище у своїй педагогічній майстерності. Тож нехай цей шлях завжди увінчується успіхом, кількісними і якісними результатами.

 

Районний семінар учителів інформатики

Інформатизація суспільства вимагає підвищення рівня інформаційної компетентності учнів. Мабуть, саме тому однією з десяти ключових компетентностей, формування яких вимагає реалізація концепції Нової української школи, є інформаційно-цифрова компетентність. Як її сформувати на уроках інформатики? Відповідь на це запитання намагалися знайти вчителі інформатики під час проведення семінару-практикуму, який відбувся 15 квітня 2019 року на базі КУ «Нововоронцовський РМК».

 

Семінар-практикум відкрила методист КУ «Нововоронцовський РМК Валентина Нікольченко, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми та окреслила шляхи формування інформаційно-цифрової компетентності учнів на уроках інформатики.

 

Наступним кроком семінару-практикуму став методичний калейдоскоп «Сучасній школі – сучасні вчителі» на якому учасники взяли участь у майстер-класах, які провели вчителі інформатики Марія Абакуменко (Біляївський НВК) «Мережа інтернет» (метод шести капелюхів) та Ольга Іванів (Дудчанське ЗОСШП) «Використання таблиці істинності – підготовка до вивчення змінних логічного типу («TRUE» «FALSE»).

 

Олена Язан, учитель інформатики Хрещенівської ЗОШ, ділилася досвідом роботи щодо створення веб-квесту «Комп’ютерні мережі».

 

Микола Дутчак, учитель інформатики Гаврилівської ЗОШ, презентував інновації, які використовує у позакласній роботі.

 

Продовжуючи роботу, учасники створили інформаційну платформу для учителів інформатики на якій матимуть змогу ділитися з колегами своїми напрацюваннями.

 

Підводячи підсумки Валентина Нікольченко, методист КУ «Нововоронцовський РМК», відмітила, що досягнення мети сучасної освіти пов’язане з особистісним потенціалом учителя, його загальною та професійною культурою, без яких неможливе вирішення наявних проблем навчання та виховання відповідно до нових освітніх парадигм. Сучасному учителеві необхідні гнучкість і нестандартність мислення, вміння адаптуватися до швидких змін сьогодення. А це можливо лише за умови високого рівня професійної компетентності, наявності розвинених професійних здібностей.

 

Міжрайонний науково-практичний семінар

12 квітня 2019 року вчителі географії закладів освіти району на чолі з Валентиною Нікольченко, методистом КУ «Нововоронцовський РМК», взяли участь у міжрайонному науково-практичному семінарі з теми «Реалізація наскрізної змістової лінії «Підприємливість та фінансова грамотність» у процесі вивчення географії», який відбувся на базі Комунального закладу «Великоолександрівський районний методичний кабінет».

 

У семінарі взяли участь педагоги Бериславського, Великоолександрівського, Високопільського та Нововоронцовського районів.

 

Олександр Салтан, начальник відділу освіти Великоолександрівської районної державної адміністрації, привітав учасників та презентував освітній сегмент економіки району.

 

Анна Лісовець, завідувач КЗ «Великоолександрівський районний методичний кабінет», представила систему роботи Великоолександрівського методичного кабінету та напрацювання творчої групи вчителів географії району.

 

Зоя Філончук, завідувач навчально-методичної лабораторії географії та економіки КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», провела лекторій «Фінансова грамотність як наскрізна змістова лінія сучасної шкільної освіти».

 

Педагоги Нововоронцовського району поділилися з колегами своїми здобутками та взяли активну учать в обговорені проблемного питання під час методичного калейдоскопу «Підприємливість та фінансова грамотність» у процесі вивчення географії».

 

Завершився семінар екскурсію на Великоолександрівську ГЕС.

 

Висловлюємо подяку за організацію та проведення семінару КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», відділу освіти Великоолександрівської районної державної адміністрації та КЗ «Великоолександріський РМК».

 

Районний семінар учителів фізичної культури, Захисту Вітчизни та відповідальних за підготовку шкільної команди до І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

12 квітня 2019 року на базі КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет» пройшов районний семінар учителів фізичної культури, Захисту Вітчизни та відповідальних за підготовку шкільної команди до І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») «Індивідуально-диференційований підхід як важливий компонент фізичного виховання учнів та організація заходів з військово-патріотичного виховання».

 

В роботі семінару взяли участь начальник відділу освіти, молоді та спорту Нововоронцовської районної державної адміністрації Т.Фоменко та Ткаченко О. заступник військового комісара з територіальної оборони Нововоронцовсько-Високопільського об’єднаного районного військового комісаріату.

 

 

 

9. 00 – 9.10

Повідомлення теми та плану роботи семінару

О. Л. Морозова, завідувач

КУ «Нововоронцовський РМК»

9.10 – 9.40

Індивідуально-диференційований підхід як важливий компонент фізичного виховання учнів

В. М. Бойко, учитель фізичної культури та ЗВ Нововоронцовської ЗОШ №2

О. П. Киричук, учитель фізичної культури Нововоскресенської ЗОШ

9.40 – 11.00

Про організацію військово-польових зборів у 2018 – 2019 навчальному році.

В. В. Ткачова, провідний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Нововоронцовської РДА

11.00 – 12.30

Організація та проведення І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Т. Б. Якушова, методист

КЗ «Нововоронцовський РЦДТ»

А. В. Добросінський, керівник туристичного гуртка КЗ «Нововоронцовський РЦДТ»

12.30 – 13.00

Підведення підсумків семінару

 

 

 

Районний семінар-практикум учителів фізики та астрономії

26 березня 2019 року відповідно до плану роботи КУ «Нововоронцовський РМК» відбувся виїзний районний семінар-практикум учителів фізики та астрономії «Формування життєвої компетентності учнів шляхом використання практично орієнтованих завдань на уроках фізики і астрономії». В рамках семінару відбулася зустріч з деканом факультету водного господарства, будівництва та землеустрою Херсонського держаного аграрного університету Валерієм Артюшенком. Він познайомив учителів фізики зі спеціальностями університету, де застосовуються знання з фізики, розповів про унікальні заходи, які проводяться тільки в ХДАУ, про нові спеціальності, які будуть відкриті з 1 вересня 2019 року на базі вишу. Педагоги мали змогу взяти участь у експериментах на унікальному обладнанні, продемонстрованих Олександром Кияновським, кандидатом хімічних наук, доцентом, завідувачем кафедри фізики ХДАУ. Також Олександр Моїсейович поділився досвідом роботи в науково-дослідницькому напрямі МАН, продемонстрував прилади, створені студентами університету, фізичні досліди в повсякденному житті. Учителі фізики відвідали лабораторію, в якій науковці та студенти ХДАУ вирощують австралійських раків та молюсків. Олена Морозова, завідувач КУ «Нововоронцовський РМК» наголосила на важливості використання практично-орієнтованих завдань на уроках фізики та астрономії за допомогою фізичного експерименту. Учасники семінару домовилися про подальшу співпрацю з викладачами ХДАУ профорієнтаційному напрямі та науково-дослідницькій роботі МАН.

 

Районний семінар-практикум учителів 1-х класів НУШ

25 березня 2019 року на базі Осокорівської ЗОШ відбувся районний семінар-практикум учителів 1-х класів НУШ «На шляху реформування початкової освіти. Перші кроки: досягнення, проблеми». Девізом заходу стали слова Нельсона Мандели «Освіта – найпотужніша зброя, аби змінити світ». В ході заходу педагоги району мали змогу обмінятися досвідом, напрацювання, проблемами та досягненнями.

 

9.00 – 9.10 – Оголошення теми, мети семінару-практикуму. Інформує: Морозова О.Л., завідувач КУ «Нововоронцовський РМК»

 

9.10 – 9.30 - Про особливості організації освітнього процесу в перших класах початкової школи в 2018 – 2019 навчальному році. Інформує: Морозова О.Л., завідувач КУ «Нововоронцовський РМК»

 

9.00 – 11.30 - Ранкова зустріч. Коваль Є.В., тренер НУШ, учитель початкових класів Любимівської ЗОШ

 

9.45– 9.55 Організація освітнього середовища. Івахненко І.В., учитель початкових класів  Біляївського НВК

 

9.55 – 10.10 Педагогічний та соціально-психологічний супровід організації освітнього процесу в інклюзивному класі. Таран А.В., учитель початкових класів, Бойко І.М., психолог Нововоронцовської ЗОШ №2

 

10.10 – 10.25 Розвиток творчого мислення молодших школярів шляхом впровадження інноваційних технологій в освітньому процесі. Кошель Н.В., учитель початкових класів  Осокорівської ЗОШ

 

10.25 – 10.45 - Про особливості викладання інтегрованого курсу «Я досліджую світ» Тупало С.І., учитель початкових класів Хрещенівської ЗОШ;  Тряпкіна П.М., учитель початкових класів Нововоронцовської ЗОШ №1

 

10.45 – 11.15 - Розвиток когнітивної сфери учнів через систему впровадження активних методик та вправ. Єрмолаєва Н.С., учитель початкових класів Миролюбівського НВК; Метельська Т.М., учитель початкових класів  Нововоскресенської ЗОШ; Хомич Г.М., учитель початкових класів  Новоолександрівської ЗОШ/сад

 

11.15 – 11.35 - Робота з батьками.  Шлякова Г.А., учитель початкових класів Золотобалківської ЗОШ; Коряченко Н.Л., учитель початкових класів Нововоронцовської ЗОШ №1

 

11.35 – 11.50 - Організація контрольно-оцінювальної діяльності в початковій школі. Коваль Є.В., керівник РМО учителів 1 класу

 

11.50 – 12.20 - Практикум з нейропсихології. Кучів С.В., Білик Н.М., Іванів О.М., учителі початкових класів Дудчанського ЗОСШП,  тренери НУШ.

 

12.20 – 12.50 – Круглий стіл. Підведення підсумків роботи семінару.

 

Районний семінар-практикум заступників директорів з НВР та відповідальних за виховну роботу у закладах освіти

22 березня 2019 року відповідно до плану роботи КУ «Нововоронцовський РМК» на базі Миролюбівського НВК відбувся районний семінар-практикум заступників директорів з НВР та відповідальних за виховну роботу в закладах освіти на тему «Роль заступника директора як ментора і тьютора педагога». Робота семінару розпочалася з виступу директора Миролюбівського НВК Галини Штанько, яка поділилася досвідом на тему «Роль керівника у становленні сучасної української школи». Сам захід проходив у формі квесту. Учасники були розділені на чотири команди, кожну з яких супроводжував тьютор. Команди мали змогу пройти шлях, подолавши певні перешкоди, виконати теоретичні та практичні завдання, відвідати фрагменти уроків, виховних годин, засідань педагогічної ради, методичного об’єднання, творчої групи, поспілкуватися на релаксаційному модулі з практичним психологом. Тьторами команд виступили Світлана Абрамович, заступник директора з НВР Миролюбівського НВК, Людмила Бондаренко, учитель початкових класів, Ганна Ярова, учитель української мови та літератури, Алла Фурса, учитель початкових класів. Підсумком квесту стали презентації команд у вигляді ментальних карт на тему «Освітні інновації», «Форми, методи прийоми методичної роботи в школі», «Роль заступника директора в підготовці педагога до інноваційної діяльності», «Учитель нової формації». Теоретично та практично Оленою Морозовою, завідувачем КУ «Нововоронцовський РМК», було розкрито питання «Тайм-менеджмент у професійній діяльності керівника». Завершився захід обговоренням теми семінару за круглим столом.

 


 

Екологічна конференція

15 березня 2019 року о 9.00 у приміщенні КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет» відбулася конференція вчителів природничого циклу з теми «Екологічна освіта учнів в умовах сучасного інформаційного простору».

 

Метою конференції став обмін інформацією про важливі методично-організаційні та змістово-процесуальні аспекти екологізації у закладах освіти, підвищення рівня професійної компетентності педагогів, формування екологічної мобільності педагогів в умовах реформування освіти.

 

Тетяна Фоменко, начальник відділу освіти, молоді та спорту Нововоронцовської районної державної адміністрації, привітала учасників та наголосила, що екологічна освіта в Україні стала одним із пріоритетних напрямів розвитку суспільства. Перед вчителем стоїть завдання використання в навчально-виховному процесі нових технологій, бо вони дозволяють забезпечити наочність, змістовність навчальної інформації, індивідуалізувати та диференціювати навчально-виховний процес, зробити легко доступними для учнів матеріали екологічного змісту.

 

Валентина Нікольченко, методист КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет», у своєму виступі акцентувала увагу на те, що особливе місце у формуванні екологічного світогляду відводиться закладу освіти. І саме освітній процес має бути спрямований на пошук конкретних шляхів здійснення учнями екологічної діяльності та формування в них екологічної свідомості. Формування екологічно зрілої особистості – наше головне завдання. Людина, яка навчиться цінувати навколишнє природне середовище і берегти його, житиме у злагоді із соціальним середовищем і собою, тобто це буде людина з високим рівнем екологічної культури, що проявлятиметься в різних сферах її діяльності.

 

На конференції були заслухані доповіді освітян Нововоронцовщини, де розкрились питання розвитку екологічної свідомості й самосвідомості особистості, як екологічно-культурної людини. Почуття приналежності до природи виникає у особистості в результаті наявності у неї досвіду переживань цілої гами почуттів більш локального плану: занепокоєння за власне майбутнє і майбутнє своєї сім’ї в умовах екологічної нестабільності; негативне ставлення до людей, які своїми діями або бездіяльністю погіршують екологічну ситуацію в регіоні й країні, і самокритика, як недостатньо активного захисника природи; здивування від потенціалу і величі природи, усвідомлення місця й ролі людини в ній – людини-руйнівника і людини-творця; радість від власного успіху в природоохоронній діяльності, власної гідності як людини.

 

Наприкінці конференції учасники створили та презентували творчі проекти «Мислити глобально – діяти локально».

 

Підводячи підсумки Олена Морозова, завідувач КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет», висловила сподівання, що сформовані екологічні компетенції та набуті в школі знання допоможуть здобувачам освіти бережно ставитися до природи та жити в гармонії з нею.

 

Матеріали конференції будуть опубліковані у збірнику.

 

Методична рада

01 березня 2019 року на базі комунальної установи "Нововоронцовський районний методичний кабінет" було проведено методичну раду в якій взяли участь заступники директорів з навчально-виховної роботи, завідувачі дошкільних навчальних закладів та радник голови Нововоронцовської ради Мураєнко Ю.А.

На засіданні методичної ради було розглянуто наступні питання:

1. Пропідсумки методичної роботи за І семестр у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах;

2. Про стан і перспективи розвитку дошкільної освіти у районі;

3.Підсумки участі у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2018-2019 н.р.

4.Моніторинг рівня навчальних досягнень учнів х хімії у закладах освіти району та адресна методична допомога.

Методичний фестиваль «Нова українська школа  (викладання іноземної мови в 1-х класах)»

22 лютого 2019 відповідно до плану роботи КУ «Нововоронцовський РМК» на базі Любимівської ЗОШ відбувся методичний фестиваль учителів іноземної мови «Нова українська школа (викладання іноземної мови в 1-х класах)». Півроку вчителі іноземної мови початкових класів пропрацювали в новій українській школі і зібралися на методичному фестивалі, щоб поділитися своїми знахідками, напрацюваннями та проблемами під час уроків англійської мови в 1-х класах. Свій досвід презентувала Тетяна Онишкевич, учитель англійської мови Любимівської ЗОШ, провівши урок на тему «День народження» в першому класі, педагог використала і групову форму роботи, і індивідуальну, і роботу в парах, багато наочності та техзасоби. Були  продемонстровані ігрові форми роботи на уроці. Вчитель англійської мови Нововоскресенської ЗОШ Олег Гусаренко на своїх колегах показав, як використовує ігри на різних етапах уроку, під час вивчення різних тем: пір року, днів тижня, кольорів, букв англійського алфавіту. Галина Кубай, учитель англійської мови Новоолександрівської ЗОШ-сад продемонструвала, як з підручних матеріалів виготовляються різноманітні елементи для проведення ігрової форми уроку: для вивчення букв, цифр, поєднання слів, невербального написання букв і літер. Юлія Бобурчак, учитель англійської мови Михайлівської ЗОШ, продемонструвала своїм колегам, як саме вона працює на уроці англійської мови в першому класі з цеглинами LEGO при вивчені кольорів та створюють разом з учнями лепбуки відповідно до обраної теми. Своїми доробками ділилися і інші педагоги: Світлана Дзюндзя, учитель англійської мови Золотобалківської ЗОШ, Марина Булгакова, учитель англійської мови Дудчанської ЗОШ, Анна Чумак, учитель англійської мови Нововоролнцовської ЗОШ №1 та інші. На фестивалі представляла свою методику роботи в НУШ, гостя із Дніпропетровської області – Антоніна Терещенко, учитель англійської мови Зеленодольської ЗОШ №1.  

 

Районний семінар учителів зарубіжної літератури

22 лютого 2019 року на базі Любимівської ЗОШ відбувся семінар-практикум для вчителів зарубіжної літератури з теми: «Формування життєвих компетенцій на уроках зарубіжної літератури».

 

Семінар відкрила методист КУ «Нововоронцовський РМК» Валентина Нікольченко, яка підкреслила, що актуальність проблеми формування життєвих компетентностей учнів полягає в тому, щоб навчити школярів застосовувати знання, отримані на уроках, у реальному житті, що стосується і зарубіжної літератури, яка залучає учнів до скарбниці духовних та моральних цінностей загальнолюдської культури. Сучасне суспільство потребує людей нової формації, які не тільки знають, а й уміють,тобто є компетентними, а значить готовими до життя. Уроки літератури є важливими у цьому плані, тому що, знайомлячи з кращими зразками художнього слова, дають життєву настанову, розвивають духовність, а також формують ряд життєвих компетентностей.

 

Під час практичної частини семінару вчителі відвідали уроки Олени Мордух, учителя Любимівської ЗОШ, у 5 класі з теми «Елеонора Портер «Полліанна». Ідея радості життя й відкриття світу у творі» та Ірини Романишиної, учителя Нововоронцовської ЗОШ №1 у 11 класі з теми «За твором Майка Гелпріна «Свіча горіла». Уся структура уроків була чітко продуманим і спланованим процесом. Вдалий підбір завдань, психологічна взаємодія з дітьми, логічність, інтегрованість – все це допомагало педагогам не лише контролювати процес навчання, а й виховувати справжнього думаючого читача, знавця літератури та просто Людини.

 

Тетяна Дикуха, учитель Новоолександрівської ш/с, голова РМО учителів зарубіжної літератури зупинилася на методиці роботи з художнім твором та міжпредметними зв’язками зарубіжної літератури з географією.

 

Олена Мордух, учитель Любимівської ЗОШ, презентували засоби сучасних інновацій у позакласній роботі учителя зарубіжної літератури та їх важливість для розвитку життєвої компетентності учнів.

 

Учитель зарубіжної літератури Михайлівської ЗОШ Анна Сурмай поділилася своїми напрацюваннями щодо використання хмари слів та ментальних карт на уроках зарубіжної літератури.

 

Семінар пройшов у властивій філологам дружній атмосфері. Учасники семінару обговорили роль і місце предмета «Зарубіжна література» в процесі формування морально-етичних цінностей підростаючого покоління.

 

Підсумок проведено у формі круглого столу, під час якого учасники семінару ділилися враженнями, обмінювалися думками від побаченого та почутого.

 

 

 

Районний семінар учителів трудового навчання

15 лютого 2019 року на базі Осокорівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів було проведено семінар-практикум для учителів трудового навчання з теми: «Розвиток креативного потенціалу учнів на уроках трудового навчання».

 

Валентина Нікольченко, методист КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет», знайомлячи учасників з програмою семінару наголосила, що проблема творчості стала в наші дні самою актуальною, бо саме творчі люди створюють нове, неповторне у всіх сферах людської діяльності. Розвиток креативності учнів в процесі шкільного життя здобуває одне з найважливіших значень. Особливості сьогодення вимагають від сучасної школи формування особистості, високоосвіченої, суспільно активної, творчої, конкуренто спроможної, яка використовує знання як життєвий інструмент, генерує нові ідеї, приймає нестандартні рішення, вміє критично мислити, володіє комунікативними здібностями, впевнено відповідає на виклик нового тисячоліття.

 

Учасники семінару відвідали урок з трудового навчання у 6 класі «Виготовлення виробу. Підставка під гарячий посуд з термостійким з’єднанням», який провів Іван Куляс, учитель трудового навчання Осокорівської ЗОШ. Також учитель показав фрагмент заняття гуртка «Технічної творчості» на якому учні виготовляли вироби із сірників.

 

В рамках семінару були проведенні майстер класи:

 

- Василь Коцур, учитель трудового навчання Любимівської ЗОШ, «Технологія виготовлення декоративної рамки»,

 

- Юрій Яковець, учитель трудового навчання Біляївського НВК, «Розв’язування конструкторських задач на уроках трудового навчання»,

 

- Юрій Іващенко, учитель трудового навчання Нововоронцовської ЗОШ №2, «Реалізація елементів етнопедагогіки в трудовій підготовці учнів» та «Технологія виготовлення виробів зі тонколистового матеріалу».

 

Підсумок семінару було проведено у формі круглого столу, під час якого учасники семінару ділилися враженнями, обмінювалися думками від побаченого та почутого.

 

Семінар-практикум учителів мистецтва  «Універсальні можливості мистецтва в творчому розвитку особистості»

15 лютого 2019 року педагогів району гостинно зустрічала Осокорівська ЗОШ, на базі якої відбувся семінар-практикум учителів мистецтва  «Універсальні можливості мистецтва в творчому розвитку особистості». Девізом заходу стали слова Демокріта «Ні мистецтво, ні мудрість не можуть бути досягнуті, якщо їм не навчитися». Учасники семінару відвідали урок образотворчого мистецтва у 7- класі «Шрифт і зображення. Плакат. Листівка», учитель Наталя Овчіннік, Осокорівська ЗОШ. В ході уроку учитель познайомив учнів з історією виникнення плакатів та технікою в яких вони виконуються. Учні підготували повідомлення «Із історії виникнення листівки» та презентували види та техніки виконання листівок. Друга частина уроку була присвячена виготовленню вітальної листівки до 8 Березня в різних техніках. Учителі мистецтва мали змогу виконати практично ряд вправ запропонованих під час практикуму «Формування музично-естетичного та духовного виховання учнів засобами мистецтва», проведеного Наталією Топчій, учителем мистецтва Хрещенівської ЗОШ. Учасники семінару взяли участь у роботі гуртка декоративно-ужиткового мистецтва, фрагменти занять підготувала Наталя Овчіннік. Завершився семінар засіданням, на якому педагоги поділилися досвідом роботи, власними напрацюваннями, ідеями та методичними знахідками, а також проблемами, які виникають в ході викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» та шляхи їх вирішення. Олена Морозова, завідувач КУ «Нововоронцовський РМК» наголосила на важливості викладання саме інтегрованого курсу «Мистецтво», починаючи з початкової ланки, привернула увагу щодо спільності навчального матеріалу мистецтва та історії України, української та зарубіжної літератури.

 

Районний семінар учителів історії та правознавства

Відповідно до плану роботи КУ «Нововоронцовський РМК» восьмого лютого 2019 року на базі Нововоронцовської ЗОШ №1 відбувся районний семінар учителів історії та правознавства «Формування громадянської та соціальної компетентностей на уроках історії та правознавства в умовах реалізації Концепції Нової української школи». Семінар пройшов під гаслом «Змінюються умов та засоби виховання та незмінними залишається головне призначення вчителя – навчити дитину бути людиною». В рамках семінару вчителями історії та правознавства Нововоронцовської ЗОШ № 1 були проведені уроки в 11 – А класі (Всесвітня історія. «Перебудова. Розпад СРСР (1285 – 1991 рр.)», учитель Наталя Запорожченко) та в 9 – А класі (історія України «Національне відродження кримських татар. Соціал-демократичний та земський рухи», учитель Нелі Коляда). Учителями були застосовані інноваційні методики розвитку в учнів громадянської та соціальної компетентностей. Учитель історії та правознавства Любимівської ЗОШ Ірина Силютіна в ході майстер-класу презентувала три педагогічні технології розвитку громадянських компетентностей на уроках правознавства та курсу «Громадянська освіта»: «Сторітелінг», «Струм розуму» та використання QR-кодів. Також під час круглого столу Олена Морозова, завідувач КУ «Нововоронцовський РМК» проаналізувала результати ЗНО з історії України 2018 року та запропонувала шляхи вирішення самих проблемних тестових завдань. Під час підведення підсумків педагоги поділилися своїми напрацюваннями та педагогічними знахідками підготовки випускників до ЗНО з історії України в 2019 році: Вікторія Панасюк, учитель історії та правознавства Біляївського НВК продемонструвала сигнальні картки з історії України та методи роботи з ними; Олена Жмурська, учитель історії та правознавства Осокорівської ЗОШ поділилася методикою складання різнорівневих тестів; Тетяна Лємешева, учитель історії Новоолександрівської ЗОШ-сад, презентувала досвід роботи з візуальними джерелами на уроках історії; Тетяна Мунтянова, учитель історії та правознавства Нововоскресенської ЗОШ поділилася своїми напрацюваннями в методиці роботи в класі з інформаційними картками та он-лайн-тестування.

 

Районний семінар учителів української мови та літератури

 

 

08 лютого 2019 року на базі Нововоронцовської ЗОШ №1 відбувся районний семінар учителів української мови та літератури «Інтерактивні технології на уроках української мови і літератури».

 

Семінар відкрила Валентина Нікольченко, методист КУ «Нововоронцовський РМК», яка наголосила на важливості й актуальності теми для професійного розвитку педагогів.

 

У теоретичній частині семінару Олена Семеліт, учитель української мови і літератури Нововоронцовської ЗОШ №1, презентувала досвід своєї роботи з інтерактивних методик навчання. Виступ супроводжувався презентацією та відеоматеріалами.

 

У ході практичної частини семінару педагоги стали учасниками майстер-класу «Шість мислячих капелюшків», який провела учитель української мови і літератури Хрещенівської ЗОШ Таміла Лапінська.

 

Учасники відвідали урок української мови в 10-Б класі «З історії української лексикографії. «Лексикон» Памви Беринди. «Лексис» Лаврентія Зизанія. Відмінність словникових статей» на якому Людмила Козир, учитель української мови та літератури Нововоронцовської ЗОШ №1, знайомила учнів з історією розвитку української лексикографії.

 

Продовженням семінару став фрагмент уроку української літератури у 5–Б класі «Зв'язок історичного минулого з сучасністю за мотивами казки Олександра Олеся «Кирило Кожум’яка»», який провела Анастасія Годун, учитель української мови та літератури Нововоронцовської ЗОШ №1.

 

Підводячи підсумки семінару Валентина Нікольченко наголосила, що інтерактивні технології дозволяють розв'язати одразу кілька завдань: розвивають комунікативні вміння й навички, допомагають встановленню емоційних контактів між учасниками процесу; забезпечують виховне завдання, оскільки змушують працювати в команді, прислухатися до думки кожного; знімають нервове напруження, дають можливість змінювати форми діяльності, переключати увагу на основні питання.

 

ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з основ наук

15 грудня 2018 року на базі Осокорівської ЗОШ 16 учасників загальноосвітніх навчальних закладів району брали участь у Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, 6 – з екології та 5 - з астрономії.

 

Тож вітаємо з перемогою

 

Собко Тетяну, ученицю 11 класу Дудчанського ЗОСШП, за ІІ місце з української мови та літератури (учитель Васильєва В.Ф.);

 

Вискуб Владу, ученицю 11 класу Нововоронцовської ЗОШ №2, за ІІІ місце з української мови та літератури (учитель Маменчук Т.О.);

 

Білика Богдана, учня 11 класу Дудчанського ЗОСШП, за ІІІ місце з екології (учитель Білик В.П.).

 

Бажаємо і надалі зростати інтелектуально та творчо, відкриваючи нові грані наук!

 

Районний семінар учителів зарубіжної літератури

06 грудня 2018 року на базі Нововоронцовської ЗОШ №2 відбувся районний семінар вчителів зарубіжної літератури з теми «Застосування інноваційних методів навчання на уроках зарубіжної літератури».

 

Метою проведення заходу було впровадження інноваційних технологій на уроках зарубіжної літератури, розвиток образного мислення, творчої уяви та фантазії під час читання творів зарубіжних письменників.

 

Увазі вчителів був представлений інтегрований урок у 6 класі з теми «Ч.Дікенс «Різдвяна пісня у прозі» (образ Різдва у творі. Елементи фольклору», який провели Світлана Лукомець та Тетяна Мазур, учителі зарубіжної літератури та іноземної мови (англійська) Нововоронцовської ЗОШ №2. Педагоги намагалися розкрити формулу, за якою люди стають щасливими. Присутні поринули у світ різдвяних традицій Англії.

 

Вислів Ернеста Сетон-Томпсона «Я завжди вірив у те, що з тваринами можна говорити однією мовою» стали епіграфом уроку зарубіжної літератури в 5 класі з теми «Ернест Сетон-Томпсон «Снап». Авторські спостереження за світом природи», який провела Вікторія Раєнко, учитель Золотобалківської ЗОШ. На уроці учні знайомилися з життям і творчістю талановитого письменника-натураліста та історією про дружбу людини і, хоча і маленькою (за віком), але лютої собаки на ім'я Снап.

 

         Підводячи підсумки роботи семінару Валентина Нікольченко, методист КУ «Нововоронцовський РМК», наголосила, що формування соціальної компетентності учнів інноваційними методами навчання – нагальна проблема сьогодення, розв’язання якої допоможе сформувати на уроках літератури вміння, необхідні для сучасного життя, а саме: розвивати й закріплювати інтерес до предмета; бути комунікабельними, контактними в різних соціальних групах; адаптуватись до життєвих ситуацій, які постійно змінюються; розкривати інтелектуальний, творчий, моральний потенціал кожного учня; виявляти здатність брати на себе відповідальність; оволодівати інформаційними технологіями; бути здатними генерувати нові ідеї; творчо мислити, знаходити нестандартні рішення тощо. Отже, основою розвитку соціальної компетентності учнів повинні бути такі технології навчання, які б забезпечували пізнавальну активність та самостійність учнів, сприяли б формуванню навичок застосовувати набуті знання на практиці.

 

Районний семінар-практикум учителів мистецтва «Формування естетичних компетентностей засобами мистецтва»

6 грудня 2018 року відповідно до плану роботи КУ «Нововоронцовський РМК» на базі Нововоронцовської ЗОШ №2відбувся районний семінар-практикум учителів мистецтва «Формування естетичних компетентностей засобами мистецтва». За програмою семінар розпочався майстер-класом «Виготовлення сувенірів у техніці «Арт-папір», який блискуче провела Наталя Овчіннік, учитель образотворчого мистецтва та трудового навчання Осокорівської ЗОШ. Присутні мали змогу ознайомитися з новою технікою та виготовити сувеніри власними руками. В рамках семінару був проведений урок музичного мистецтва в 6-му класі «Календарно-обрядові пісні. Колядки й щедрівки», учителем музичного мистецтва Нововоронцовської ЗОШ №2 Жанною Карпенко. На уроці учитель вдало поєднав різні види мистецтва: музичне, образотворче,  театральне та кіномистецтво, на завершення учні та учителі Жанна Карпенко та Тетяна Мазур, учитель англійської мови виконали різдвяну пісню англійською мовою. Також учасники семінару поділилися своїми методичними знахідками, обмінялися досвідом роботи з викладання інтегрованого курсу «Мистецтво». Олена Морозова, завідувач КУ «Нововоронцовський РМК» підвела підсумки семінару, наголосивши на важливості викладання саме інтегрованого курсу «Мистецтво» та впроваджені STEM – освіти в освітніх закладах саме учителями мистецтва.

 

"Ангел з одним крилом"

Другий рік поспіль відділом освіти, молоді та спорту Нововоронцовської РДА та КУ «Нововоронцовський РМК» організовується захід для дітей з особливими потребами «Ангел з одним крилом». Цього разу свято відбулося 30 листопада 2018 року в Осокорівській ЗОШ. На зустріч прибули діти шести – вісімнадцяти років з Осокорівки, Нововоронцовки, Любимівки, Новоолександрівки, Золотої Балки. Дорогих гостей зустрічали юні артисти Осокорівської ЗОШ під керівництвом Ліни Бурман та вихованці хореографічного гуртка КЗ «Нововоронцовський РЦДТ» під керівництвом Марії Шевченко. Учасники заходу аплодисментами супроводжували кожен виступ. В рамках заходу діти змогли виготовити своїми руками вітальні листівки, новорічні прикраси, різдвяні композиції, картини-витинанки, фігурки янголів з паперу, солоного тіста, глини-моделіну та інших матеріалів. Майстер-класи приготували осокорівські та нововоронцовські майстри і майстрині: Овчіннік Наталя, учитель образотворчого мистецтва та трудового навчання Осокорівської ЗОШ, Іван Куляс, учитель трудового навчання та інформатики Осокорівської ЗОШ, Наталя Кошель, учитель початкових класів Осокорівської ЗОШ, Людмила Голівець, вихователь Осокорівського ДНЗ, Анна Бережна, керівник гуртка образотворчого мистецтва КЗ «Нововоронцовський РЦДТ», Вікторія Самойленко, бухгалтер КУ «Нововоронцовський РМК». На святі були присутні гості. З теплими словами привітання до присутніх звернулася Тетяна Фоменко, начальник відділу освіти, молоді та спорту Нововоронцовської РДА, вона висловила сподівання що захід допоможе дітям з особливими потребами навчитися чогось нового, знайти друзів, розширити свій кругозір та коло спілкування. Олена Бриж, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді привітала всіх присутніх з наступаючими новорічними святами  та разом зі спеціалістами служби провела акцію «Творча дитина». Зі словами привітання та сподівання на наступні зустрічі до присутніх звернулася Оксана Галінська, представник благодійного фонду Ігоря Колихаєва.

 

Діти, задіяні у заході отримали подарунки від благодійного фонду Ігоря Колихаєва та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Також усіх присутніх почастували солодкою ватою та подарували повітряні кульки.

 

На завершення свята було зроблено загальне фото. Ці фото згодом отримають всі учасники заходу. Свято було проведено при спонсорській допомозі благодійного фонду Ігоря Колихаєва.

 

Семінар-практикум учителів хімії

На базі Біляївського НВК 29 листопада 2018 року відбувся семінар-практикум учителів хімії з теми «Використання сучасних технологій під час роботи з обдарованою молоддю». Вікторія Панасюк, директор Біляївського НВК, презентувала учасникам основні напрямки роботи закладу.

 

Продовжив семінар виступ агітбригади «Обери здоров’я і життя».

 

В ході роботи семінару учасники відвідали урок хімії в 9 класі «Окисно-відновні реакції та їх значенням у житті людини, природі та техніці», який провела Таїсія Новицька, учитель хімії Біляївського НВК. Після уроку вчитель презентувала сучасні методичні прийоми щодо створення умов самореалізації особистості учня на уроках хімії.

 

Вероніка Оселедько, вчитель хімії Осокорівської ЗОШ, ознайомила присутніх з використанням інноваційних технологій на уроках, зокрема зупинилась на проектній діяльності.

 

Олена Іванів, учитель хімії Дудчанського ЗОСШП, проаналізувала результати участі випускників у ЗНО 2018.

 

Валентина Нікольченко, методист КУ «Нововоронцовський «РМК», наголосила, що кожна обдарована дитина - індивідуальність, яка потребує особливого підходу. Школа для того й існує, щоб допомогти дитині, підліткові, юнакові розвинути в собі здібності до самореалізації, не тільки навчити, а й створити умови, щоб дитина була готова до цієї складної самостійної роботи.

 

Учасники семінару за круглим столом обговорили та підбили підсумки роботи, в яких дійшли до висновку, що учитель сьогодні не просто носій інформації, але й педагог, який спонукає учнів оволодівати знаннями, крокуючи, поряд з ними, співпрацюючи у складній справі, поринувши у світ знань.

 

Семінар учителів іноземної мови

Відповідно до плану роботи КУ «Нововоронцовський РМК» 29 листопада 2018 року на базі Біляївського НВК було проведено семінар учителів іноземної мови. Розпочався семінар виступом агітбригади Біляївського НВК «Обери здоров’я і життя», виступ юних талантів відбувався двома мовами: українською та англійською. Учасники семінару відвідали урок англійської мови в шостому класі, проведений Оленою Федоровською, учителем англійської мови Біляївського НВК На уроці були використані інтерактивні методи щодо узагальнення матеріалу з теми «Моє шкільне життя». Також учитель показала позакласний захід для учнів 4 – 7 класів «Гарна англійська». В ході семінару учасники могли познайомитись з досвідом участі у волонтерській програмі «Go camp», який презентувала Марина Булгакова, учитель англійської мови Дудчанського ЗОСШП. Детальний аналіз  результатів ЗНО з англійської мови здобувачів освіти Нововоронцовського району в 2018 році провела голова РМО Світлана Дзюндзя. Учителі іноземної мови виробили стратегію подолання недоліків у підготовці випускників до ЗНО – 2019 з англійської та французької мов. Підводячи підсумки семінару, Олена Морозова, завідувач КУ «Нововоронцовський РМК», наголосила на важливості формування мовних компетентностей, через використання інтерактивних методів на уроках іноземної мови та під час підготовки до ЗНО.

 

ІІ етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

 

 

24 листопада 2018 року на базі Нововоронцовської загальноосвітньої школи №1 відбувся ІІ етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. 46 учасників із загальноосвітніх закладів району змагалися за отримання звання найкращого знавця української мови.

 

Вітаємо з перемогою:

 

І місце

 

- Гуменну Єву, ученицю 4 класу Дудчанського ЗОСШП (учитель Іванів О.М.);

 

- Старушкевич Ілону, ученицю 7 класу Нововоронцовської ЗОШ №2 (учитель Маменчук Т.О.);

 

- Карпенко Оксану, ученицю 10 класу Нововоронцовської ЗОШ №2 (учитель Шевчик В.І.).

 

ІІ місце

 

- Григораш Валерію, ученицю 5 класу Нововоронцовської ЗОШ №2 (учитель Шевчик В.І.);

 

- Іванів Юліанну, ученицю 6 класу Дудчанського ЗООСШП (учитель Дорохіна С.М.;

 

- Собко Тетяну, ученицю 11 класу Дудчанського ЗООСШП (учитель Васильєва В.Ф.).

 

ІІІ місце

 

- Копитка Сергія, учня 4 класу Хрещенівської ЗОШ (учитель Бендюк С.А.);

 

- Ремез Валерію, ученицю 4 класу Новоолександрівської ш/с (учитель Лемешова С.А.);

 

- Романову Діану, ученицю 4 класу Нововоронцовської ЗОШ №2 (учитель Синиця Т.М.);

 

- Кістюк Ліку, ученицю 5 класу Любимівської ЗОШ (учитель Кошур Т.М.);

 

- Єрмолаєву Ганну, ученицю 5 класу Миролюбівського НВК (учитель Штанько Г.В.);

 

- Кунець Софію, ученицю 5 класу Нововоронцовської ЗОШ №2 (учитель Шевчик В.І.);

 

- Лисенко Вікторію, ученицю 5 класу Новоолександрівської ш/с (учитель Швиденко О.М.);

 

- Мирошниченко Софію, ученицю 6 класу Золотобалківської ЗОШ (учитель Мирошниченко К.А.);

 

- Семеліт Анну, ученицю 6 класу Нововоронцовської ЗОШ №1 (учитель Семеліт О.В.);

 

         Нехай участь у цьому Конкурсі стане потужним стартом вашого творчого шляху.

 

ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з основ наук

24 листопада 2018 року на базі Нововоронцовської ЗОШ №1 12 учасників загальноосвітніх навчальних закладів району брали участь у Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій, 14 – з історії та 14 з біології.

 

Тож вітаємо з перемогою

 

- Лємєшева Дениса, учня 8 класу Новоолександрівської ш/с, за ІІІ місце з історії (учитель Лємєшова Т.В.);

 

- Воляра Назара, учня 8 класу Дудчанського ЗОСШП, за І місце з біології (учитель Білик В.П.);

 

- Бондаренка Владислава, учня 9 класу Михайлівської ЗОШ, за ІІ місце з біології (учитель Гарбутяк Л.І.);

 

- Кальку Наталю, ученицю 10 класу Нововоронцовської ЗОШ №1, за ІІ місце з біології (учитель Раєвський О.О.);

 

- Юрченко Анастасію, ученицю 11 класу Нововоронцовської ЗОШ №2, за ІІ місце з біології (учитель Складенко А.В.);

 

- Вербанову Карину, ученицю 8 класу Новоолександрівської ш/с, за ІІІ місце з біології (учитель Петрук С.І.);

 

- Шиліна Андрія, учня 9 класу Біляївського НВК, за ІІІ місце з біології (учитель Новіцька Т.І.);

 

- Лазаренко Ірину, ученицю 10 класу Осокорівської ЗОШ, за ІІІ місце з біології (учитель Оселедько В.Є.);

 

- Ярового Володимира, учня 11 класу Нововоронцовської ЗОШ №1, за ІІІ місце з біології (учитель Федоренко І.М.).

 

Зичимо сили духу, наполегливості та натхнення у ваших справах, нових здобутків та цікавих вражень.

 

Семінар-практикум учителів фізики

23 листопада 2018 року на базі Золотобалківської ЗОШ відбувся семінар-практикум учителів фізики «Фронтальний фізичний експеремент – один із ефективних засобів формування навчених компетентностей учнів при вивчені фізики» під гаслом «Наука – це спорт, гімнастика розуму, що доставляє мені задоволення». В ході семінару заступник директора з НВР Сніжана Кудря познайомила учасників з освітньою діяльністю школи. Відповідно до теми семінару учителем вищої категорії, старшим учителем Юрієм Голівцем із Осокорівської ЗОШ було проведено урок у 7-му класі «Механічні коливання». Учитель показав застосування реального та віртуального експерименту на уроці. Своїми напрацюваннями поділилися під час проведення майстер-класів Валентина Кичей, учитель фізики Нововоронцовської ЗОШ №1 «Інтеграція реального і віртуального фізичного експерименту під час вивчення фізики» та Ірина Більо, учитель фізики Михайлівської ЗОШ «Сучасні підходи та ефективність використання саморобних приладів на уроках фізики». Детальний аналіз  результатів ЗНО з фізики здобувачів освіти Нововоронцовського району в 2018 році провела голова РМО Валентина Базиляк. Учителі фізики виробили стратегію подолання недоліків у підготовці випускників до ЗНО – 2019 з фізики. Підводячи підсумки семінару, Олена Морозова, завідувач КУ «Нововоронцовський РМК», наголосила на важливості формування природничих компетентностей, через використання різних видів експериментів на уроках фізики, під час підготовки до ЗНО та експериментальній роботі під час написання науково-дослідницьких робіт.

 

Семінар-практикум для вчителів української мови і літератури

23 листопада 2018 року на базі Золотобалківської ЗОШ відбувся семінар-практикум для вчителів української мови і літератури на тему: «Елементи нестандартності на уроках української мови та літератури як засіб розвитку стійкого пізнавального процесу».

 

Заступник директора Сніжана Кудря презентували заклад, ознайомила з його історією та здобутками.

 

Валентина Нікольченко, методист КУ «Нововоронцовський РМК», повідомила мету і завдання семінару та зазначила, що ідеалом сучасного навчання є особистість не з енциклопедією в голові, а з гнучким розумом, зі швидкою реакцією на все нове, з потребами дальшого пізнання та самостійної дії. Дитина сама прагне зрозуміти себе, випробовувати в різних видах діяльності. Урок залишається головною формою навчання. Уроки повинні бути спрямовані на особистість, адже навчання учнів у школі – це життя з їхніми радощами і розчаруваннями, успіхами і поразками.

 

Учасники відвідали інтегрований урок української та зарубіжної літератури в 9 класі «Безсмертна лише чистота серця». «Енеїда» Вергілія та «Енеїда» І.П.Котляревського. Компаративний аналіз творів», який провели Юлія Жернова (учитель української літератури) та Вікторія Раєнко (учитель зарубіжної літератури). Адже саме такий аналіз творів допомагає учням усвідомити цілісність світового літературного процесу, відкриває широкі горизонти в процесі навчання та виховання, розширює кругозір та формує цілісне світобачення.

 

Продовженням семінару став бінарний урок української та англійської мови в 6 класі за темою «Велика буква і лапки у власних назвах» на якому Катерина Мирошниченко (учитель української мови) та Світлана Дзюндзя (учитель англійської мови) порівняли граматичні явища в обох мовах та зробили висновки щодо спільності та відмінності в граматиці обох мов.

 

Валентина Васильєва, учитель Дудчанського ЗОСШП, проаналізувала результати ЗНО 2018 з української мови та літератури та акцентувала увагу присутніх на основні проблеми і шляхи їх вирішення в підготовці учнів до ЗНО.

 

Тетяна Кошур, учитель Любимівської ЗОШ, провела експрес-огляд навчально-методичної літератури та інтернет-ресурсів для колег, які можна використовувати у підготовці школярів до ЗНО.

 

Завершився семінар-практикум обміном враженнями від побаченого, обговоренням шляхів ефективного розвитку творчих та інтелектуальних здібностей учнів, формування ключових компетентностей, необхідних для успішної самореалізації.

 

ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з основ наук

17 листопада 2018 року на базі Осокорівської ЗОШ 5 учасників загальноосвітніх навчальних закладів району брали участь у Всеукраїнських учнівських олімпіад з основ економіки та 13 – з фізики.

 

Тож вітаємо з перемогою Лємєшева Микиту, учня 11 класу Новоолександрівської ш/с за ІІІ місце з основ економіки (учитель Дикуха Т.А.).

 

Зичимо сили духу, наполегливості та натхнення у ваших справах, нових здобутків та цікавих вражень.

 

Районний семінар учителів математики

Головними завданнями школи є турбота про постійне підвищення якості навчально-виховного процесу, розвиток творчого потенціалу кожного вчителя й колективу в цілому, створення умов для підтримання інтелектуального фону, виховання дієвого інтересу до навчально-виховної діяльності, впровадження сучасних педагогічних технологій, спрямованих на розкриття та розвиток інтелектуальних і творчих здібностей дитини, на задоволення потреб у самовдосконаленні.

 

16 листопада 2018 року на базі Гаврилівської ЗОШ відбувся районний семінар учителів математики з теми «Формування математичної компетентності учителя математики в умовах реформування освітньої галузі».

 

Метою семінару було ознайомити учасників семінару з проблемою розвитку педагогічної компетенції при навчанні математики в умовах реформування освітньої галузі, охарактеризувати складові її реалізації в освітньому просторі.

 

Під час практичної частини учасники відвідали уроки:

 

·         6 кл «Множення і ділення дробів з різними знаменниками» (Марина Сирко, учитель Гаврилівської ЗОШ);

 

·         5 кл «Рівняння» (Валентина Базиляк, учитель Гаврилівської ЗОШ).

 

Досвід реалізації діяльнісного підходу в позакласній роботі з математики презентувала Жанна Ткаченко, учитель математики Любимівської ЗОШ, зупинившись на такій формі організації навчальної діяльності учнів як квест. Такий формат позакласної роботи є для учнів цікавим та результативним, адже закріплення математичних знань в умовах їх практичного застосування, що і передбачав математичний квест для учнів 6-го класу «Вперед, математики!», є основою формування математичної компетентності.

 

В ході роботи районного семінару обговорювались питання «освітньої» та «предметної» компетентності, ключових компетентностей визначених у Державному стандарті базової і повної загальної середньої освіти. Значна роль надавалась питанням освітніх технологій та методик компетентнісної освіти та технологіям оцінювання компетентностей учнів.

 

Жанна Ткаченко, учитель математики Любимівської ЗОШ, ділилася секретами моделювання сучасного уроку математики, аналізом та самоаналізом уроку.

 

Валентина Нікольченко, методист КУ «Нововоронцовський РМК» акцентувала увагу колег на основних складових та показниках педагогічної компетентності педагога, необхідності формування ключових компетентностей вихованців на уроках.

 

Оксана Герасик, учитель Нововоскресенської ЗОШ, голова РМО учителів математики, проаналізувала результати ЗНО 2018. Звернула увагу вчителів на труднощі, які виникають в учнів під час підготовки та здачі ЗНО.

 

Підсумок семінару було проведено у формі круглого столу, під час якого учасники семінару ділилися враженнями, обмінювалися думками від побаченого та почутого.

 

СЕМІНАР - НАРАДА  відповідальних за виховну роботу в ЗЗСО: Тема:  «Приорітети національної системи виховання у формуванні майбутньої особистості»

Система національного виховання у середній школі визначається сьогодні залученням молодого покоління до глибокого пізнання багатств національної культури, готовності розвивати і захищати духовні цінності свого народу, трудитися на благо Батьківщини, підносити її міжнародний авторитет.

 

        Тому, недаремно, саме 9 листопада 2018 року у День української писемності та мови на базі Новоолександрівської Ш/С педагоги, відповідальні за виховну роботу в освітніх закладах району зібралися, щоб ще раз звернути увагу на основні орієнтири  національно-патріотичної системи виховання.

 

   На розгляд присутніх з інноваційного досвіду творчого колективу Новоолександрівської Ш/С було запропоновано:

 

1. Прес-конференція з елементами тренінгу «Хто хоче зрушити світ, нехай зрушить себе» -  голова сільської ради Левечко О.Я., адміністратори освітнього закладу: Береговий В.М, Швиденко О.М., Лемешева Т.В., Даниляк Д.В. та лідери учнівського самоврядування.

 

2.  Всеукраїнська акція написання національного диктанту до Дня української писемності та мови «Мова єднає нас» - учасники районного семінару.

 

3. Педагогічний практикум проведений з вихованцями різної вікової категорії у форматі:

 

-         У колі друзів «Україна – моя Батьківщина» 2 – 3 клас, класні керівники: Мялик О.М.; Мацевич Г,І.;

 

-         Квест до Дня української писемності та мови «Мова єднає усіх» 5 клас, педагоги: Швиденко О.М; Кубай Г.В.;

 

-         Народознавчі гостини в музеї «Обереги вкраїнського роду» 9 клас, класний керівник Третяк Л.В.;

 

-         Заняття гуртка «Козацький гарт»: «Я – майбутній захисник» юнаки 10 класу, керівник гуртка Лемешев Ю.Б.;

 

-         Віртуальна екскурсія: «Роль учнівського самоврядування у розвитку пізнавальної діяльності старшокласників» 11 клас, класний керівник Дикуха Т.А.;

 

-         Творчий звіт хореографічного колективу «Мальви»:  «Танцю, до тебе прагне серце і душа» 2 – 11 класи, Лемешева Т.В., заступник директора з виховної роботи, Даниляк Д.В., педагог - організатор, Мачулін Р.О., керівник гуртка.

 

 

 

 

     На завершення Людмила Болдирєва, методист РМК провела методичну нараду для адміністраторів району щодо скоординованої виховної діяльності в закладах загальної середньої освіти протягом листопада – грудня 2018 року.

 

ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з основ наук

Стартувала кампанія по проведенню ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

 

10 листопада 2018 року на базі Нововоронцовської ЗОШ №1 9 учасників загальноосвітніх навчальних закладів району брали участь у Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформатики та 14 – з географії із краєзнавством.

 

Тож вітаємо з перемогою

 

- Цегельник Юлію, ученицю 11 класу Дудчанського ЗОСШП за ІІ місце з географії (учитель Цегельник С.В.);

 

- Лємєшева Микиту, учня 11 класу Новоолександрівської ш/с за ІІІ місце з географії (учитель Дикуха Т.А.).

 

Зичимо сили духу, наполегливості та натхнення у ваших справах, нових здобутків та цікавих вражень.

 

#пишеморазом

09 листопада 2018 року у День української писемності та мови освітяни Нововоронцовщини приєдналися до масштабного національного флешмобу - написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

 

Офіційне гасло цьогорічного заходу – #пишеморазом. Воно підкреслює основну мету диктанту: єднання навколо мови.

 

Цьогорічний диктант називався «Крила України». Його текст об 11.30 зачитав у прямому ефірі доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, теле- і радіоведучий Олександр Авраменко.

 

4 спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту Нововоронцовської районної державної адміністрації, 5 працівників КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет», 4 працівники КЗ «Нововоронцовський районний центр дитячої творчості», 107 педагогів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів району і 398 учнів узяли участь у написанні радіодиктанту.

 

Вітаємо переможців ІІ етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

05 листопада 2018 року на базі Нововоронцовської ЗОШ №2 відбувся ІІ етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка в якому взяли участь 27 здобувачів освіти 5-11 класів із 13 загальноосвітніх закладів району.

 

Найвищі результати показали

 

Волченська Діана, учениця 9 класу Нововоронцовської ЗОШ №2 (учитель Маменчук Т.О.),

 

Шапошнікова Ірина, учениця 10 класу Новоолександрівської ш/с (учитель Третяк Л.В),

 

Єрмолаєва Ганна, учениця 5 класу Миролюбівського НВК (учитель Штанько Г.В.),

 

Кістюк Ліка, учениця 5 класу Любимівської ЗОШ (учитель Кошур Т.М.),

 

Мирошниченко Софія, учениця 6 класу Золотобалківської ЗОШ (учитель Мирошниченко К.А.),

 

Яровий Ілля, учень 7 класу Миролюбівського НВК (учитель Ярова Г.В.),

 

Калька Наталя, учениця 10 класу Нововоронцовської ЗОШ №1 (учитель Козир Л.М.),

 

Вискуб Влада, учениця 11 класу Нововоронцовської ЗОШ №2 (учитель Маменчук Т.О.).

 

Бажаємо усім натхнення, творчих успіхів та нових перемог.

 

Виїзний семінар-практикум для учителів географії та біології

30 жовтня 2018 року відділом освіти, молоді та спорту Нововоронцовської районної державної адміністрації та КУ «Нововоронцовський РМК» було організовано виїзний семінар-практикум для учителів географії та біології на тему «Нестандартні форми роботи як ефективні засоби мотивації здобувачів освіти». Валентина Нікольченко, методист КУ «Нововоронцовський РМК», ознайомила учасників з програмою семінару та наголосила, що саме нестандартні форми роботи сприяють розширенню загальноосвітнього кругозору учнів та сприяють активізації пізнавальної діяльності школярів.

 

Відповідно до програми робота розпочалася із екскурсії до Херсонського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного університету, який очолює Світлана Кіріяка. Ольга Лянзберг, заступник директора з навчально-виховної роботи, презентувала учасникам роботу закладу. Педагоги Лариса Еременко, Тетяна Ясиновська та Ірина Домбовська ділилися досвідом своєї роботи. Учасники семінару-практикуму мали змогу ознайомитися з матеріально-технічним забезпеченням та роботою метеостанції, важливістю метеорологічної інформації у сучасному житті.

 

«Формування сучасного екологічного мислення дитини – як творця майбутнього» це девіз КЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради. Заступник директора з навчально-виховної роботи Тетяна Коротка презентувала роботу закладу. Учасники семінару-практикуму мали змогу поринути у рослинний та тваринний світ, що є на території Центру. Тетяна Пирожок провела екскурсію до «Музею Хліба».

 

Робота продовжилася екскурсією до агробіостанції – ботанічний сад Херсонського державного університету де на учасників чекав «Бал хризантем»! Присутні насолодилися фарбами життя та помилувалися цвітінням хризантем, останніх квітів року, які знаменують собою закриття садівничого сезону, привносячи в душу смуток від усвідомлення минулого і надію на майбутнє. Ніна Сушинська, директор ботанічний саду, у ході екскурсії ознайомила учасників з видовим складом рослинного світу, характерного для Південного регіону України, а також рідкісних та зникаючих видів рослин місцевої та світової флори. Крім цього, на території ботанічного саду є Музей мініатюр - памятників архитектури країн, представників національних групп які проживають в Херсоні. На даний час в мініатюрі представлені Парфенон (Греція), Брандебургскі ворота (Німеччина), Шипка (Болгарія), Стіна Плачу (Ізраїль), Дівоча Башта (Азербайджан) та інші.

 

Олена Морозова, завідувач КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет», підводячи підсумки семінару-практикуму, наголосила, що з огляду на вимоги суспільства одне з найважливіших завдань для педагогів є підготовка компетентних та конкурентоспроможних випускників.

 

Семінар-практикум пройшов дуже конструктивно. Учасники обмінялися досвідом роботи, обговорили актуальні методичні питання та перспективні напрямки роботи.

 

Висловлюємо подяку адміністрації Херсонському гідрометеорологічного технікуму Одеського державного університету, КЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради та агробіостанції - ботанічний сад Херсонського державного університету.

 

 

 

Семінар «Методичні аспекти організації сучасного уроку як основної форми забезпечення ефективності та результативності освітнього простору».

«Молодий спеціаліст стає хорошим учителем, перш за все, завдяки обстановці творчої праці педагогічного і учнівського колективів», саме ці слова великого педагога Василя Олександровича Сухомлиського стали девізом семінару-практикуму молодих учителів на тему: «Методичні аспекти організації сучасного уроку як основної форми забезпечення ефективності та результативності освітнього процесу», проведений 14 вересня 2018 року на базі КУ «Нововоронцовський РМК». В рамках семінару-практикуму зі словами-настановами до молодих спеціалістів звернулася Тетяна Фоменко, начальник відділу освіти, молоді та спорту Нововоронцовської РДА. Тетяна Михайлівна наголосила на відповідальності молодого спеціаліста щодо підготовки до сучасного уроку, виразила сподівання на їхню творчість та креативність у педагогічній діяльності. Завідувач РМК Олена Морозова провела  для молодих спеціалістів тренінгові та практичні заняття В ході семінару-практикуму молоді педагоги мали змогу практично розв’язувати педагогічні ситуації, моделювати ситуацію успіху учня, обмінятися досвідом власних напрацювань.   

 

Семінар заступників з навчально-виховної роботи

Відповідно до плану роботи КУ «Нововоронцовський РМК» 21 травня 2018 року на базі методичного кабінету було проведено семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи за темою «Планування та організація навчально-методичної роботи з педагогічними кадрами».

На семінарі були підведені підсумки реалізації науково-методичної проблеми області «Соціалізація дітей та учнівської молоді в сучасному освітньому просторі», завідувач КУ «Нововоронцовський РМК» Олена Морозова відзначила, що всі заклади загальної середньої освіти протягом п’яти років на високому методичному рівні реалізовували основні завдання поставленої проблеми та створили самобутні моделі соціалізую чого простору для учнівської молоді. Своїми напрацюваннями щодо організації роботи педагога в між атестаційний період з колегами ділилися заступники з НВР Нововоронцовської ЗОШ №1 Ольга Добросінська та Любимівської ЗОШ Альона Гергель. Учасники семінару обговорили моделі «вчителя вищої кваліфікаційної категорії», «старшого вчителя» та «вчителя-методиста» та критерії оцінювання педагога, що атестується відповідно до положення «Про атестацію педагогічних кадрів». Заступники ознайомилися з новими методиками щодо планування навчально-методичної роботи в закладі, своїм досвідом щодо планування та організації навчально-методичної роботи з педагогічними кадрами поділилися Валентина Васильєва, заступник директора з НВР Дудчанського ЗОСШП та Ольга Десятник, заступник директора з НВР Нововоскресенської ЗОШ. Методисти КУ «Нововоронцовський РМК» Валентина Нікольченко та Людмила Болдирєва ознайомили присутніх з нормативно-правовим забезпеченням викладання навчальних дисциплін у 2018 – 2019 навчальному році та надали методичні рекомендації щодо планування роботи закладу на наступний навчальний рік.

Семінар вчителів фізики

23 квітня 2018 року на базі КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет» відбувся районний семінар-нарад вчителів фізики «Використання різних шляхів удосконалення інноваційної діяльності для підвищення компетентності учнів на уроках фізики».

Завідувач КУ «Нововоронцовський РМК» Олена Морозова ознайомила учасників семінару з питанням – орієнтири ЗНО-2018: вимоги, проблеми і перспективи. Формат ЗНО-2018: рекомендації УЦОЯО. Проведення державної підсумкової атестації у 2017/18 н.р.

В рамках семінару були проведенні майстер класи: Коцур Василь, вчитель фізики Любимівської ЗОШ, «Кроссенс на уроках фізики», Голівець Юрій, учитель фізики Осокорівської ЗОШ, «Скрайбінг на уроках фізики».

Голова районного методичного об’єднання вчителів фізики Базиляк Валентина, вчитель фізики Гаврилівської ЗОШ презентувала методичні рекомендації щодо підготовки випускників до здачі ЗНО з фізики «16 кроків до успіху».

Також відбулося засідання круглого столу «Використання різних шляхів удосконалення інноваційної діяльності для підвищення компетентності учнів на уроках фізики».

Семінар учителів початкових класів

Тема: «Створення освітніх умов з метою ефективного забезпечення діалогічної взаємодії з вихованцями у навчально-виховному процесі»

«Ми не можемо зробити дитину щасливою, але в наших силах дати прагнення щастя, віру в те, що людина може бути Щасливою.»

Г.Сковорода

Завдання сучасної шкільної освіти в Україні, які спрямовані на гуманізацію всього освітнього процесу в школі, визначають нові пріоритети навчання і виховання, і потребують формування ініціативної особистості, здатної до раціональної творчої праці.

Тому, методичний захід, який відбувся 20 квітня 2018 року на базі Золотобалківського закладу загальної середньої освіти був присвячений обговоренню питання: «Створення сучасного освітнього простору засобами інноваційних технологій».

Розпочато зустріч презентацією системи роботи Золотобалківського освітнього закладу в умовах реформування освіти, який анонсувала Вікторія Раєнко, директор закладу.

Болдирєва Людмила, методист КУ «Нововоронцовський РМК» звернула увагу на те, що життя – наука вічна, змінюється стрімко , а тому, щоб знання стали – життєвим активом особистості, педагог повинен дати можливість кожній дитині відчути себе творчою особистістю і навчитися мистецтву користуватися знаннями. А це можливо при умові, коли сам учитель знаходиться в постійному творчому пошуку.

Шлякова Галина, керівник шкільного методичного об’єднання педагогів презентувала присутнім творчий портрет учителів початкових класів освітнього закладу та звіт організованої методичної діяльності з проблеми.

Пізнавальним для колег району став інноваційний практикум, у форматі проведення інтегрованих уроків та позакласного заходу «Земля – наш спільний дім», підготовлений класоводами Золотобалківської ЗОШ.

На засіданні круглого столу у «Педагогічній майстерні вчителя» фахівці мали змогу обмінятися перспективними думками та творчими ідеями з досвіду роботи організації інтегрованого навчання, критичного мислення, що спонукає до пошукової діяльності як учителя так і учня.

На завершення обговорено прийняті нові нормативні документи, які регламентують роботу початкової освіти, починаючи з 2018 року.

Семінар-нарада учителів математики

26 березня 2018 року на базі КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет» відбувся районний семінар учителів математики з теми «Формування математичної компетентності учителя математики в умовах реформування освітньої галузі».

Метою семінару було ознайомити учасників семінару з проблемою розвитку педагогічної компетенції при навчанні математики в умовах реформування освітньої галузі, охарактеризувати складові її реалізації в освітньому просторі. Адже головними завданнями школи є турбота про постійне підвищення якості навчально-виховного процесу, розвиток творчого потенціалу кожного вчителя й колективу в цілому, створення умов для підтримання інтелектуального фону, виховання дієвого інтересу до навчально-виховної діяльності, впровадження сучасних педагогічних технологій, спрямованих на розкриття та розвиток інтелектуальних і творчих здібностей дитини, на задоволення потреб у самовдосконаленні.

Виступ методиста КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет» Валентини Нікольченко було присвячено процедурі проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018, державної підсумкової атестації та вивченню математики в закладах загальної середньої освіти відповідно до основних положень концепції Нової української школи.

Оксана Герасик, голова районного методичного об’єднання учителів математики, учитель Нововоскресенської ЗОШ зупинилася на питанні підготовки завдань ДПА з математики та оцінюванні якості знань учнів. Учасники розглянули основні типи завдань та методику їх оцінювання.

На засіданні круглого столу фахівці району мали змогу обмінятися перспективними творчими ідеями з досвіду роботи щодо формування математичної компетентності учителя математики в умовах реформування освітньої галузі.

Семінар-нарада учителів української мови та літератури

23 березня 2018 року на базі КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет» проведено семінар-нараду для вчителів української мови та літератури з теми «Навчально-методичний супровід підготовки випускників загальноосвітніх закладів до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання». У роботі семінару-наради взяла участь начальник відділу освіти, молоді та спорту Нововоронцовської районної державної адміністрації Тетяна Фоменко, яка у своєму виступі наголосила, що результати зовнішнього незалежного оцінювання будуть індикатором не лише персональної навчальної діяльності учня, а й успішності роботи навчальних закладів, у яких він здобував освіту і, насамперед, результатом роботи вчителя – словесника.

Завідувач КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет Олена Морозова детально ознайомила учасників з форматом проведення ЗНО – 2018. Валентина Васильєва, учитель Дудчанського ЗОСШП, презентувала розробку методичних рекомендацій щодо підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови.

Анжела Киричук, голова районного методичного об’єднання учителів української мови та літератури, учитель Нововоскресенської ЗОШ, акцентувала увагу учасників на проведення державної підсумкової атестації здобувачів базової середньої освіти та методичних рекомендаціях щодо підготовки завдань.

Валентина Нікольченко, методист КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет», підводячи підсумки семінару-наради наголосила, що з огляду на вимоги суспільства одне з найважливіших завдань для педагогів є підготовка компетентних та конкурентноспроможних випускників.

Марія Терентьєва, ветеран педагогічної праці, презентувала збірку поезій «Вірю…», земляка, журналіста, редактора районної газети, людини – гуманіста, поета Венедикта Комаровського.

Засідання школи молодого вчителя

9 лютого 2018 року відповідно до плану роботи КУ «Нововоронцовський РМК» відбулося районне засідання школи молодого учителя на базі Нововоронцовської ЗОШ №1. Молоді спеціалісти мали змогу відвідати уроки, які проводили досвідчені учителі майстри своєї справи. Бінарний урок (географія та зарубіжна література) провели для молодих колег у 7 – А класі Євгенія Молоткова, учитель географії та Сона Мовсесян, учитель зарубіжної літератури; інтегрований урок української літератури відбувся у 8 – А класі, учитель Козир Людмила, гостем на уроці була місцева поетеса Лідія Глєбова. Цілий калейдоскоп уроків продемонстрували учителі початкової школи: Крепчук Тетяна – урок математики в 3-му класі, Наталія Коряченко – урок літературного читання у 4-му класі, Людмила Здерок – навчання грамоти у 1-му класі.

Молоді учителі мали змогу познайомитися з різноманітними методами, методиками та технологіями викладання математики – учителі Інга Сіренко та Олена Вискуб, фізики – учитель Валентина Кичей, біології – учитель Ірина Федоренко, зарубіжної літератури – учитель Ірина Романишина, англійської мови – учитель Анна Чумак. Завершилося засідання тренінгом «Використання інтерактивних вправ «Дерево рішень», який провів Олександр Раєвський, учитель біології.

Районний методичний тиждень

Відповідно до плану роботи КУ «Нововоронцовський РМК» з п’ятого по дев’яте лютого на базі Нововоронцовської ЗОШ №2 відбувся районний методичний тиждень. В рамках якого педагоги району, які в 2018 році атестуються на підтвердження або встановлення вищої кваліфікаційної категорії мали змогу продемонструвати професіоналізм не в своїй рідній школі чи класі, а в абсолютно новому для себе середовищі.

Свій досвід та педагогічну майстерність демонстрували вчителі Любимівської ЗОШ: Віктор Ткаченко, учитель фізичної культури та ЗВ, Любов Тимошенко, учитель географії та хімії; педагоги Нововоскресенської ЗОШ: Анжела Киричук, учитель української мови та літератури, Тетяна Єрьоміна, учитель біології та хімії, Олександр Линник, учитель географії та фізики; учителі Осокорівської ЗОШ: Юрій Голівець, учитель фізики та інформатики, Лариса Білоусова, учитель початкових класів; педагоги Біляївського НВК: Віра Борисенко, учитель зарубіжної літератури, Юрій Яковець, учитель фізики та трудового навчання; учитель початкових класів з Михайлівської ЗОШ – Антоніна Довга; із Золотобалківської ЗОШ, учитель англійської мови Світлана Дзюндзя; учитель фізичної культури та ЗВ із Новоолександрівської школи-сад Лємєшев Юрій; Марина Булгакова, учитель англійської мови Дудчанського ЗОСШП; учителі початкових класів Нововоронцовської ЗОШ №2 Людмила Бондаренко та Валентина Бондаренко.

Районний семінар-практикум вчителів біології та хімії

09 лютого 2015 року на базі Нововоронцовської ЗОШ №1 проведено районний семінар - практикум для вчителів біології та хімії з теми «Шляхи і методи формування позитивної мотивації до вивчення біології та хімії».

Районний семінар-практикум вчителів української мови та літератури

6 лютого 2015 року на базі Нововоронцовської ЗОШ №2 пройшов семінар учителів української мови та літератури на тему «Підвищення учнівських компетенцій через впровадження проектних технологій на уроках української мови та літератури»

З 5 січня 2015 року по 20 лютого 2015 року триває реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання для осіб, які виявили бажання вступити у вищі навчальні заклади.


У системі зовнішнього незалежного оцінювання, починаючи з 2015 року, запроваджуються деякі нові елементи в технології його проведення. Це зумовлено прийняттям Закону України «Про вишу освіту», необхідністю забезпечення додаткових гарантій рівного доступу до вищої освіти усім абітурієнтам.


Серед новацій зокрема передбачено, що сертифікаційні роботи з української мови і літератури, математики матимуть два рівні складності, результати зовнішнього незалежного оцінювання будуть визначатися за новою методикою, сертифікат зовнішнього оцінювання буде чинним лише в рік його проведення, державна підсумкова атестація з української мови для всіх випускників шкіл, ліцеїв, гімназій, колегіумів буде проходити у формі зовнішнього незалежного оцінювання.


У зв'язку з цим надаємо додаткові роз'яснення, що стосуються цих нововведень.


1. Сертифікаційна робота (тест) із математики матиме два рівні складності: базовий та поглиблений.


Кожен випускник, який бажає отримати вищу освіту, має визначити той рівень складності, виконання якого дозволить йому подати документи в обраний ним вищий навчальний заклад. Про своє бажання виконувати завдання сертифікаційної роботи того чи іншого рівня складності абітурієнт повинен вказати під час реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.


2. Важливим нововведенням у системі зовнішнього незалежного оцінювання є запровадження відмінної від попередніх років системи визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання.


Замість відносного критерію встановлення порогового бала (124) буде застосовано абсолютний критерій, коли його значення визначатиметься експертним шляхом -«пороговий бал» («склав»/«не склав»).


«Пороговий бал» («склав»/«не склав») - це межа (мінімальна кількість тестових балів), яка розподіляє учасників тестування на тих, які мають певні знання з навчального предмета і можуть брати участь у конкурсі на право навчатися у вищих навчальних закладах України, і тих, які вгадували правильні відповіді або не змогли продемонструвати знань, необхідних для навчання у ВНЗ. Якщо звернутися до відомої багатьом «п'ятибальної» системи вступних іспитів, то це «двійка», яка позбавляла абітурієнта права на вступ до вищого навчального закладу в поточному році.


«Пороговий бал» визначає група експертів, до складу якої залучаються педагогічні працівники, що мають досвід викладання в навчальних закладах різного типу, викладачі вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, науковці з усіх регіонів України.


Експерти мають визначити ті завдання, сумарна кількість балів за виконання яких свідчить про недостатній рівень підготовленості абітурієнта до навчання у ВНЗ. Кількість балів, які можна отримати, виконавши ці завдання, і буде тією межею «склав»/«не склав».


3. Термін дії сертифіката ЗНО - один рік

ЗНО 2015

22 грудня 2014 року на базі Нововоронцовської ЗОШ №1 відбувся семінар – навчання осіб, відповідальних за формування комплектів реєстраційних документів випускників старшої школи для участі в ЗНО – 2015.


 Завідувач КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет», яка одночасно являється районним координатором ЗНО, Безверха А.В. відмітила, що необхідність визначення вищезазначених осіб обумовлена, перш за все, тим, що в 2015 році випускники повинні скласти загальнообов’язковий тест з української мови та літератури. Результати тестування будуть одночасно зараховані як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи. 


 Під час навчання присутні здобули навики формування реєстраційної картки – заяви, отримали перелік необхідних для реєстрації документів, ознайомилися з документами, які регламентують реєстрацію та хід ЗНО, а також отримали календар ЗНО – 2015.


 На нараді було наголошено, що в функції осіб, відповідальних за формування комплектів реєстраційних документів випускників старшої школи для участі в ЗНО – 2015, входить допомога випускникам у реєстрації, формування єдиного від навчального закладу пакета документів, відправка його до Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти, отримання Сертифікатів та видача їх випускникам.


 Усі відповідальні отримали розробку уроку «ЗНО – 2015», який необхідно буде провести в школі.

ІІ етап Всеукраїнських олімпіад з основ наук

13 грудня 2014 року на базі Нововоронцовської загальноосвітньої школи №1 завершився ІІ етап Всеукраїнський учнівських олімпіад з основ наук в якому 127 учнів із загальноосвітніх закладів району із 11 предметів (української мови та літератури, математики, фізики, астрономії, інформатики, біології, географії, екології, хімії, історії, іноземної мови) змагалися за право називатися найрозумнішими.


13 учнів із 7 предметів журі визнало переможцями:


- історія: Дикуха Максима, уч. 10 класу Новоолександрівської ш/с (вч. Лємєшова Т.В.).; Горб Інна, уч.10 класу Осокорівської ЗОШ (вч. Жмурська О.А.);


- екологія: Безверха Уляна, уч. 11 класу Нововоронцовської ЗОШ №1 (Раєвський О.О), Агеєва Ілона, уч. 11 класу Дудчанського ЗОСШП (Білик В.П.); Витичак Микола, уч. 11 класу Михайлівської ЗОШ (вч. Шутофєдова В.М.), Шилін Дмитро, уч. 11 класу Біляївського НВК (Новицька Т.І.), Шебак Руслан, уч 11 класу Нововоронцовської ЗОШ №1 (вч. Коваленко А.С.);


англійська мова: Коваленко Анастасія, уч. 9 класу Нововоронцовської ЗОШ №2 (Мазур Т.Л.), Щетина Владислав, уч.9 класу Нововоронцовської ЗОШ №1 (Чумак А.В.);


географія: Шмарковська Анастасія, уч. 10 кл., Нововоронцовської ЗОШ №1 (уч. Молоткова Є.С.);


хімія: Іванів Євген, уч. 10 класу Дудчанського ЗОСШП (уч. Іванів О.Я.);


біологія: Череватюк Діана, уч. 9 кл., Нововоронцовської ЗОШ №1 (уч. Федоренко І.М..);


українська мова та література: Грицик Юліанна Миколаївна, уч. 10 класу Дудчанського ЗОСШП.


А команда у складі: Безверхої Уляни, Іванів Євгена, Дикухи Максима, Череватюк Діани, Грицик Юліанни, Шмарковської Анастасії, Щетини Владислава візьмуть участь у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з основ наук.

 «Майстри музичної справи»

«Хто дорожить життям думки, той знає дуже добре, що справжня освіта – це тільки самоосвіта» (А. Писарев). Самоосвіті, як засобу підвищення професійної компетентності педагога, був присвячений семінар учителів музичного мистецтва, який проходив на базі КЗ «Нововоронцовська районна музична школа» 8 грудня 2014 року. 

ХУ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

28 листопада 2014 року на базі Нововоронцовської загальноосвітньої школи №1 відбувся ІІ етап ХУ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. 32 учні із загальноосвітніх закладів району змагалися за отримання звання найкращого знавця української мови. Такими стали: Феськів Єлизавета (11 клас, Нововоронцовська ЗОШ №2), Киричук Вадим (11 клас Нововоскресенська ЗОШ), Макаревич Владислав (3 клас, Нововоронцовська ЗОШ №1), Згоник Єлизавета (3 клас, Осокорівська ЗОШ), Мельник Андрій (4 клас Нововоронцовська ЗОШ №2), Медун Дмитро (4 клас, Нововолександрівська ш/с), Воляр Назар (4 клас, Дудчанське об’єднання), Волченська Діана (5 клас, Нововоронцовська ЗОШ №2), Гринішина Катерина (6 клас Хрещенівська ЗОШ), Герасик Анна (6 клас, Нововоскресенська ЗОШ), Грицик Юліаннна (10 клас, Дудчанське об’єднання), Феньова Олександра (6 клас, Осокорівська ЗОШ), Антощенко Вікторія (9 клас, Нововоронцовська ЗОШ №1). Вітаємо переможців та бажаємо творчих успіхів.

ЗНО 2015

28 листопада 2014 року на базі Нововоронцовької ЗОШ № 1 відбулося робоча нарада учителів української мови та літератури, на якій обговорювалися основні питання проведення ЗНО - 2015. Наголос було зроблено на структурі дворівневих тестів. Завідувач КУ "Нововоронцовський райметодкабінет" Безверха А.В. підкреслила важливість реєстрації та участі у пробному ЗНО, яке дасть психологічну адаптацію майбутніх випускників до участі в основній сесії.

Методичний діалог вчителів історії та географії

24 листопада 2014 року на базі відділу освіти Нововоронцовської районної державної адміністрації було проведено методичний діалог вчителів історії та географії «Використання інформаційно-комп’ютерних технологій та картографічного матеріалу на уроках географії та історії як шлях вдосконалення сучасного уроку». У роботі діалогу взяла участь головний спеціаліст відділу освіти Нововоронцовської районної державної адміністрації Онишкевич Жанна Василівна.

Про проведення IV Міжнародного Мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка

15 листопада 2014 на базі Нововоронцовської загальноосвітньої школи І-ІІІ школи №2 відбувся ІІ етап У Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка в якому взяли участь 26 учнів із усіх загальноосвітніх шкіл району.


Найвищі результати показали Волченська Діана, учениця 5 класу Нововоронцовської ЗОШ №2, Комаровський Ілля, учень 6 класу Нововоронцовської ЗОШ №2 та Бабенко Володимир, учень 11 класу Петропавлівського НВК.

Семінар вихователів дошкільних навчальних закладів


10 листопада 2014 року відбувся семінар для вихователів дошкільних навчальних закладів на базі Любимівського ДНЗ "Цілісний підхід до всебічного розвитку дошкільника через українознавчі традиції".





Семінар керівників загальноосвітніх та дошкільних закладів 

17 листопада 2014 року на базі Біляївського НВК (директор Панасюк Вікторія Вікторівна) відбувся семінар керівників загальноосвітніх та дошкільних закладів на тему «Створення освітнього середовища навчально-виховного комплексу для формування життєвого самовизначення особистості».


У роботі семінару взяли участь голова Нововоронцовської районної ради Станіслав Федорович Басараб та начальник відділу освіти Нововоронцовської районної державної адміністрації Тетяна Михайлівна Фоменко.

Засідання школи молодого учителя

10 листопада 2014 року в Любимівській ЗОШ І – ІІІ ступенів (директор Лигун Галина Володимирівна) пройшло районне засідання школи молодого учителя «Демонстраційний експеримент як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів». 


Диктант єдності

9 листопада, День української писемності та мови, - свято, яке було встановлене указом Президента України в 1997 році на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора Літописця і починається писемна українська мова.

Мова - найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її.

7 листопада, напередодні Дня писемності та мови та в рамках святкування 90-річчя Українського радіо, в чотирнадцяте відбувся Всеукраїнський диктант національної єдності. До написання долучились 487 учнів закладів освіти району та 57 педагогів.

10 листопада в усіх школах було проведено відкриті тематичні лінійки, присвячені цьому важливому святу. Метою даних заходів було поглиблення знань учнів відомостями про виникнення писемності, про історію та розвиток рідної мови; показати її красу і багатство, розкрити її необхідність у житті людини; виховувати любов і повагу до рідного слова.

Семінар-практикум для вчителів іноземної мови

24 жовтня 2014 року на базі Михайлівської загальноосвітньої школи пройшов семінар вчителів іноземних мов на тему "Використання Інтернет-ресурсів та лінгвокраїнознавчих матеріалів у навчально-виховному процесі з англійської мови"

Семінар-практикум для вчителів природничого циклу

17 жовтня 2014 року на базі Гаврилівської ЗОШ (директор Швидка Л.В.) відбувся проблемний семінар для учителів природничого циклу (хімії, біології, фізики).

Семінар-нарада щодо експериментальної роботи у закладах освіти району

15 жовтня 2014 року на базі Новоолександрівської ш/с відбувся семінар – нарада для педагогічних колективів щодо організації у загальноосвітніх закладах району експериментальної роботи. У заході взяли участь начальник відділу дошкільної та загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації Левенець Ніна Іванівна, начальник відділу освіти Нововоронцовської районної державної адміністрації Фоменко Тетяна Михайлівна, працівники відділу освіти та КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет». 

З Днем учителя!

Шановні освітяни!
Сердечно вітаю вас з професійним святом – Днем працівників освіти!
Бути вчителем, вихователем, наставником – це справжнє мистецтво, обране за покликом серця, наполеглива, чесна, натхненна праця, що збагачує світ мудрістю, знаннями, милосердям, людяністю.
Щира подяка вам за постійну самопожертву і щоденну самовіддачу, благородну любов і турботу, віддане служіння улюбленій справі, терпіння, мудрість, наполегливість і високий професіоналізм.
Вітаючи зі святом, від щирого серця бажаю кожному з вас міцного здоров’я на довгі літа, щастя, благополуччя, невичерпної наснаги, Божої благодаті у мирі, любові та злагоди!

Шановні колеги, вітаємо Вас з Днем працівників дошкільної освіти!

Нехай лагідна посмішка сонечка дарує Вам невичерпну енергію, красу і чарівність, життя Ваше буде наповнене щастям, добробутом та натхненням, а в оселі вашій панують світло і злагода, а в серці - добро і мудрість, а в житті - достаток і удача. Нехай прекрасні почуття зігрівають ваші серця, а доля буде щедро наповнена теплом і любов'ю.

Семінар-практикум з молодими педагогами


 05 вересня 2014 року працівниками КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет» було проведено семінар-практикум для молодих педагогів. 


З Днем знань!

           Перше вересня – це особливе свято, тому що 1 вересня – це день знань. Якщо забути про стереотипи та штампи, то це свято змін, свято позитивного розвитку, свято пізнання нового та невідомого, водночас, зі збереженням зв'язку з минулим. У цей день хочеться особливо теплими словами привітати всіх людей, які мають безпосереднє відношення до освіти. Бажаємо Вам здоров'я, щастя та радості, а також невичерпної енергії при здобутті нових знань. Нехай завжди з Вами буде поруч підтримка та розуміння Ваших близьких та знайомих. Зі святом Вас!

Засідання районних методичних об'єднань

         28 серпня 2014 року о 9 годині на базі Нововоронцовської загальноосвітньої школи №1 відбулися засідання районних методичних об'єднань на яких педагоги району опрацювали нормативні документи та рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо організації навчально-виховного процесу у загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних закладах освіти та викладання предметів у новому навчальному році.

Засідання методичної ради

          18 серпня 2014 року відбулося засідання методичної ради КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет» за участю заступників директорів з навчально-виховної роботи та голів районних методичних об’єднань.
   Безверха Анжеліна Вікторівна, завідуюча КУ «Нововоронцовський районний методичний кабінет», підвела підсумки реалізації І етапу науково-методичної проблеми області «Соціалізація дітей та учнівської молоді в оновленому освітньому середовищі» та звернула увагу присутніх про початок реалізації ІІ етапу науково методичної проблеми області «Соціалізація дітей та учнівської молоді в оновленому освітньому просторі: методологічні та методичні підходи». Вона наголосила, що провідною ідеєю навчально-виховного процесу в навчальних закладах у 2014-2015 н. р. має стати виховання випускника, який успішно й ефективно буде діяти в сучасному середовищі, вносити вклад у піднесення конкурентоздатності країни в європейському та світовому просторі.
           На засіданні було опрацьовано нормативні документи та рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо організації навчально-виховного процесу у загальноосвітніх навчальних закладах та викладання навчальних предметів у новому навчальному році.
          Нікольченко В.А., методист з навчальних дисциплін, надала методичні рекомендації щодо планування роботи районних методичних об’єднань та проект положення про районне методичне об’єднання.